2021 En Çok Tercih Edilen Alyans Modelleri

2021 En Çok Tercih Edilen Alyans Modelleri

Alyanslar, o muhteşem yuvarlaklar… Parmağımıza ilk taktığımız günden sonsuza kadar bizi sevdiğimize bağlayan güçlü varlıklar… En güzel anlarımızın en kadim dostları alyanslar, ömrümüzde yalnızca bir kere yaşayacağımız o günün en anlamlı simgesidir. Yalnızca görünüşü değil aynı zamanda manevi anlamı da çok önemlidir. Sizin artık birine bağlı olduğunuzu, evli olduğunuzu ve mutlu olduğunuzu gösterirler. Alyans seçerken özellikle bayanlar çok titizdir. Dikkatlice her ayrıntısını inceler ve önem verirler. Alyans modelleri artık günümüzde yüzlerce çeşit olmasıyla tercihlerimizi de zenginleştirmiştir. Özellikle en çok tercih edilen taşlı modeller de hanımların en gözde takılarından olmayı başarmıştır.

Alyans modelleri, genellikle sade olduğu için tek taş olarak değerlendirilmemiş ve şimdiye kadar da bu şekilde süregelmiştir. Fakat artık erkek yüzüğüne uyarlanan takımları ile birbirinden güzel alyans modeli bulabilirsiniz. Farklı bir tasarım istiyorsanız da pırlantalı alyanslar da tercihleriniz arasında olabilir. Zarif ve bir o kadar da ilgi çekici alyans modellerini online mücevher sayfalarında da görmeniz mümkün. Mücevher tasarımcıları artık kişiye özel modellerle harikalar ortaya koyarak, yalnızca o günü değil taktığınız alyansı da özel kılabiliyorlar. Kendi düşlediğiniz bir modeli, parmak izlerinizi, fotolarınızı dahi yüzüklerin üzerine çıkarttırabileceğiniz teknoloji ile gerçek anlamda eşsiz alyans modelleri yaptırabilirsiniz.

Pırlanta taşlı alyans modelleri, tercihe göre ister beyaz altına ister 22 ayar sarı altına uyarlanabiliyor. Karat seçimi de tamamen size kalmış. Çok şık modellerin erkek tasarımları ile birlikte kombin edildiği alyanslar da yüzüğün düz yerlerine uyarlanan kısımları erkek alyansına işlenebiliyor. Dilerseniz çok küçük taşlarla da erkek alyans üzerine pırlanta bile yaptırabilmeniz mümkün. Tamamen sizin hayallerinize kalmış özgün tasarımları mücevher ustaları adeta bir sanat eseri haline getirebiliyorlar. Tasarımınızı belirlerken istediğiniz ayrıntıları da sunabiliyorsunuz. Örneğin altın ayarını, pırlanta karatını ve gramını bile talep edebiliyorsunuz. Bu sayede de bambaşka bir model ile evliliğinize harika bir adım atmış oluyorsunuz.

Alyans modelleri, altınların özelliklerine göre de değişen bir şekilde farklı olarak yapılabiliyor. Örneğin beyaz altın tercih etmişseniz bu 14 ayar anlamına geliyor. 14 ayar altınlar %58,5 gr altın içerir. Beyaz renklidir ve genellikle uygun fiyatlıdırlar. Bu beyazlığı da rodyum denilen bir madde den almıştır. Tercihiniz 18 ayar altın ise % 75 altın içeren karışımdan yapılmıştır. Geri kalan kısmı gümüş içeriklidir. Sarı renklidir ve bu yüzden de halk arasında sarı altın olarak ta bilinir. 22 ayar altın içerisinde %91,6 saf altın geri kalan % 8,4 de bakır ile karıştırılmıştır. Kırmızı bir renge sahiptir ve bu rengini bakırdan almaktadır. 24 ayar altın %100 altın içeriklidir. Saf altın çok yumuşaktır ve bu yüzden takı yapımında kullanılmazlar.

Daha çok sarı ve beyaz altında alyans tercih edilmektedir. Pırlantalı alyanslar da ise tercih karata göre değişmektedir. Pırlanta saflığı görüntüsüyle anlaşılabilir. Yakından baktığınızda çok berrak bir görünüme sahipse bu pırlanta çok değerlidir. Aynı zamanda kesimi de pırlantanın fiyatını ve değerini değiştiren ölçülerdendir. Küçüklüğü ve büyüklüğü karat olarak ölçümlenir. Her pırlantanın bir sertifikası vardır. Bu sertifikada o pırlantaya ait tüm özellikler bulunur. Eğer pırlanta bir model tercih edecekseniz mutlaka sertifikasını da istemelisiniz.

Alyans modelleri taşlı, sade ve özel tasarım olmasının yanında piyasada bir çok enteresan modellerle de karşımıza çıkıyor. Yarım kalplerin birleşmesi şeklinde, gelin ve damat figürlü, sizi sembolize eden şekillerle de bulabileceğiniz modeller oldukça fazla. Bir kere gerçekleştireceğiniz bu özel günde tercihiniz de özel olmalı ve thales pırlanta size özel tasarımlarıyla daimi olarak hizmetinizdedir.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir