Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız ve dişler sindirimi kolaylaştıran en önemli organlardır. Lokmaların ağızda parçalanması ve sindirim için hazır hale getirilmesi hem midenin işlevini hem de sindirimde görevli organların görevini kolaylaştırmak için gereklidir. Ağızda iyi parçalanamayan besinler midede sindirilemezse, vücut içerisinde sıkıntı veren bir durum oluşur ve dispepsi (hazımsızlık) ortaya çıkar. Dispepsi (hazımsızlık) sonucunda gün boyu boşaltım sağlanması zorlaşır ve boşaltım gerçekleşene kadar birey sıkıntı çekmeye devam eder. Bu durumda diş sağlığının önemi bir kez daha ortaya çıkar.

FARKINDA OLMAK

Ağız içerisinde oluşan çürükler zamanla sağlam olan dişlere atlayıp hasara neden olur. Bunun için düzenli olarak diş doktoruna kontrole gitmek ağız ve diş sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ayrıca ağız içerisindeki herhangi bir çürüğün farkında olmak ve daha fazla ilerlemesini önlemek için tedaviye gidilmesi şarttır.

DİŞ ÇÜRÜĞÜ HAFİFE ALINMAMALI

Dişlerdeki bir çürüğün ya da herhangi bir rahatsızlığın farkında olup tedaviye gidilmemesi vücutta çok çeşitli rahatsızlıklara yol açmaktadır. Ağız ve diş sağlığının bozulması başta olmak üzere sinüzit, şeker hastalığı, kalp ve böbrek yetmezliği, ülser, ağız kokusu gibi hastalıkların önünü açıp yaşam kalitesini düşürmektedir.

DİŞ BAKIMI NASIL OLMALI

Öncelikle dişler günde iki kez olmak üzere, orta sertlikte bir fırça ile fırçalanmalıdır. Ardından diş arasında kalan parçalar diş ipi ile, diş etine zarar vermeden çıkarılmalı ve sonrasında ise ağız gargarası ile gargara yapılarak dezenfektasyonu sağlanmalıdır. Tüm bunların yanı sıra düzenli olarak dişçiye kontrole gidilmelidir.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Ağız ve diş sağlığı için İstanbul’da bulunan Tuzla diş doktoru ağız ve diş rahatsızlıklarında öncü pek çok tedaviyi gerçekleştiriyor. Gelişmiş teknoloji ile tedavi sürecine devam eden Ulusoy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi edindikleri tecrübe ile hastalarına sağlıklı tedavi süreci sunuyor. Tedavileri arasında; muayene, restoratif diş tedavisi, protez diş, periodontoloji, pedodonti, implantoloji, ortodonti, lazer destekli diş hekimliği bulunan Tuzla diş doktoru tedavilerin yanı sıra cerrahi ve gülüş tasarımında edindikleri deneyimi de hastalarına sunuyor.

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş tasarımı içinde; porselen lamina, diş beyazlatma ve diş eti estetiği tedavileri bulunan Tuzla diş doktoru aynı zamanda ulusoydis.com internet adresi üzerinden de merak edilen ve sık sorulan soruları alt kategoriler arasındaki sayfalarda cevaplayıp merak edilenleri yanıtlamış.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Temizliği Nasıl Yapılır?

Elektronik Sigara Temizliği Nasıl Yapılır?

Spa Hizmeti Bursa

Spa Hizmeti Bursa

Burun Estetiği Ameliyatı Korkusu Nasıl Yenilebilir

Burun Estetiği Ameliyatı Korkusu Nasıl Yenilebilir

Sağlık Ajandasından Okuyucularına Güncel Haberler

Sağlık Ajandasından Okuyucularına Güncel Haberler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir