Av Tüfeği Çeşitleri Nelerdir?

Av Tüfeği Çeşitleri Nelerdir?

Av tüfekleri yivli ve yivsiz tüfekler olmak üzere iki grupta incelenebilir. Her iki grubunda kendine göre artıları ve eksileri olabilmekte. Piyade tüfeklerine yakın özellikler taşıyan fakat farklı bir özellik olarak genelde birbirine yapışık iki ayrı namluya sahip olan tüfekler nadiren de olsa tek namlulu olabilmekte.

Tek kırma, çifte kırma, superpoze, pompalı, yarı otomatik, lever action gibi kategorilerde incelenebilecek yüzlerce marka ve modelde sunulmakta. Avcıların bireysel zevkleri doğrultusunda pek çok seçim yapabileceklerini söyleyebiliriz. Hangi markanın ve modelin tüfeklerini rahat kullanıyorsanız onu tercih etmeniz mümkün. Tüfek, silah satışı yapan yetkili merkezlerden temin edilecek tüfek ve fişekler avcılıkta önemli bir noktadadır.

Yivsiz av tüfeklerinde mermi çekirdekleri yerine av fişeği olarak tabir edilen kovanlı mermiler bulunur. Piyade tüfeklerinden kesin surette farkı otomatik ya da makineli olmamasıdır. Genelde manuel türler söz konusudur. Yivli türleri oldukça tesirli etki gösterdiğinden daha sıkı prosedürlerle sunulmaktadır. Oldukça basit modellerle karşılaşılabileceği gibi kompleks yapılara sahip modern modellerle de karşılaşılabilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara

Elektronik Sigara

Dış Cephe Kaplama Çalışmaları

Dış Cephe Kaplama Çalışmaları

Mutfak Ekipman Ürünleri

Mutfak Ekipman Ürünleri

Baffle Tavan Özellikleri Nedir

Baffle Tavan Özellikleri Nedir

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir