Bitgesell Geleceğin Dijital Altını Olabilir mi?

Bitgesell Geleceğin Dijital Altını Olabilir mi?

Bitgesell, son dönemde kripto para piyasasında ismi en çok duyulan projeler içinde yer alıyor. 2020 yılında geliştirilen Bitgesell, getirdiği önemli özelliklerle geleceğin dijital altını yakıştırmaları yapılan bir coin. Teknik olarak Bitcoin ile aynı kod yapısına sahip olmasıyla öne çıkan Bitgesell, kısa süre içinde fiyat grafiği dikkat çeken coin’ler içinde yer aldı. Bitcoin’in bir çatalı olarak nitelendirilebilecek Bitgesell, birçok önemli inovasyon getirmesi ile, BTC’nin bir sonraki evrimi olarak da ifade ediliyor. Peki Bitgesell gerçekten geleceğin dijital altını olabilir mi?

Bitgesell’in değer kazanma potansiyeli

Bitgesell, Bitcoin benzeri projeler içinde belki de en çok ses getiren coin oldu. Bunun nedeni, ciddi yenilikler getirmesi, blokzincirinde önemli avantajlar sunması yer alıyor. Bitcoin çatalları içinde yer alan Bitcoin SV ve Bitcoin Cash, BTC’ye göre ciddi bir yenilik getirmedi. İsim dışında, sadece işlem sürelerindeki farklar, bu coin’lerin ciddi bir kullanım alanı elde edememesine neden oldu. Bitgesell projesi, kısa süre içinde dikkat çekti, bunun nedeni yarılanma süresi açısından Bitcoin’e göre ciddi bir fark içermesi, aynı zamanda düşük blok boyutları nedeniyle çok daha hızlı işlem yapılabilen ağ olması.

Bitcoin ağında, yarılanma 4 yılda bir gerçekleşiyor. Bu durumda, en son BTC kazımı 2140 yılında olacak. Bitgesell ekibine göre, BTC’nin gerçek değerine ulaşacağı tarih de 120 sene sonra olacak. Bu nedenle Bitcoin bir dijital altına olarak nitelendirilemez. Bununla birlikte, Bitgesell’deki yarılanmalar her yıl gerçekleşiyor. Çok kısa yarılanma süresine sahip olması ile ön plana çıkan Bitgesell’de, son coin arzının gerçekleşeceği tarih 2054 yılı. Bu yıl, Bitgesell ağı sıfır emisyona ulaşacak ve yeni bir coin arzı olmayacağı için, coin gerçek değerine ulaşarak bir dijital altın olabilecek. Bu nedenle, Bitgesell geleceğin dijital altını olarak piyasada yerini alabilir.

Hızlı ve güvenli bir coin

Bitcoin ilk coin olmasının dışında, 2020’li yıllarda çağın gereksinimlerine uygun bir performans sunmuyor. Bitcoin’den sonra geliştirilen Ethereum, Solana, Cardano gibi ağlar, Bitcoin ağının eksikliklerini giderirken, beraberinde birtakım negatif yönler de sunuyor. Bunların başında arz sorunu var. Ethereum ne kadar popüler bir coin olursa olsun, maksimum arzı olmayan bir kripto para. Bitgesell, Bitcoin ile rakip olarak gösterilen projelerle karşılaştırıldığında, 21 milyon maksimum arza sahip olması ile dikkat çekiyor. Sınırlı arz birçok yatırımcının dikkat etmediği bir konu olsa da çok önemli. Bunun en yakın örneği, Terra (LUNA) olayında görüldü. Değerli bir coin olan LUNA’nın maksimum arzı yoktu ve UST’yi dengelemek adına, sınırsız bir şekilde LUNA üreten ağ, LUNA’nın değerini 100 dolarlı seviyelerden, 0.1 doların çok altına düşürdü. Bitgesell, 21 milyon maksimum arzın aşılamayacağı bir ağ. Bu nedenle güvenli.

Bitcoin’deki segwit protokolünün yüzde 100 uygulandığı Bitgesell, aynı zamanda düşük blok boyutu ile son derece hızlı bir coin. Bitcoin’de bir blok boyutu 4 MB olurken, Bitgesell ağında bir blok boyutu 0.4 MB. Bitcoin’den 10 kat daha hızlı olması ile öne çıkan Bitgesell, kısa süre içinde en popüler coin’ler arasına girmeyi başardı.

Bitgesell ve sunduğu özellikler, BGL’yi bir GEM coin haline getiriyor. Değeri 1 milyon doların altında olan BGL, ciddi yükseliş potansiyeline sahip coin’ler içinde gösteriliyor.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

http://bitgesell.de/en/
https://bitcointalk.org/index.php
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/bitgesell/

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Kaç Para

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Kaç Para

Mücevherleri Ön Plana Çıkaran Vitrinler

Mücevherleri Ön Plana Çıkaran Vitrinler

İnternetten Çiçek Nasıl Gönderilir?

İnternetten Çiçek Nasıl Gönderilir?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir