Elektronik Sigara Temizliği Nasıl Yapılır?

Elektronik Sigara Temizliği Nasıl Yapılır?

Tütün ürünlerine bağımlılığı olan bireyler için geliştirilen elektronik sigara, bu bağımlılıktan bir şekilde kurtulmada ve zararları azaltmada etkilidir. Elektronik sigaranın bir diğer ismi ise E-sigara ya da atomizerdir. Normal sigaraya oranla daha az zehir solunuyor ve bu zehirlerin bir kısmı filitreleniyor. Elektronik sigara diğer sigaralar gibi değildir. Temizlenmesi gereken bir üründür. Farklı şekiller de çalışan elektronik sigaraların farklı temizlik metodları bulunur. Bazı elektronik sigara modelleri tek kullanımlık olarak kullanılır. Bu modellerin kartuşları değiştirilir ve şarj edilme işleminden sonra kullanılmaya devam edilir. Temizliğe ihtiyaç duymazlar. Bazı elektronik sigaralarda ise tank sistemi vardır. Tank sistemine sahip olan elektronik sigaralar haftada bir kere de olsa temizlenmesi gerekir.

Tank Sistemli Elektronik Sigara Nasıl Temizlenir?

Tankın kapakçığı sıcak su ile yıkanmalı, yıkamanın ardından bir pamuklu çubuk yardımı ile kurulama işlemini yapın. Silikon kapakçığı da sıcak su yardımı ile yıkayıp daha sonra kurulayın. Atomizerin başlığını da pamuklu çubuk ile temizleyin. Pilini de lekesiz bırakacak bir şekilde silin. Bu şekilde elektronik sigaraların tam temizliğini yapabilirsiniz. Temizliğin ardından tam kurumuş olmasına özen gösterin temizlenen elektronik sigaraları aynı şekilde kullanabilirsiniz. Cuttwood likit temizliğine dikkat edilmesi gerekiliyor aksi halde sigaraların patlayabilme riski bulunuyor.

Elektronik Sigara Neden Temizlenmeli?

Temiz bir elektronik sigara daha uzun ömürlü bir sigaradır. E sigarayı temiz tutmak buhar üretiminin verimini oldukça arttırır. Hava kanallarının açık bir şekilde kalmasını ve pilin mümkün olduğunca daha iyi çalışmasını sağlar. Temiz bir elektronik sigara sağlığınız açısından çok daha iyidir. Temizlemiş olduğunuz elektronik sigaralar daha güvenli bir şekilde kullanılabilir. Yeniden sarılabilir atomizerler sızdırma yapabilir. Elektronik sigaranın markasına ve kalitesine göre sızdırma yapabiliyor. Likitler yüksek dirence sahiplerdir ancak kısa devreye de sebep olabiliyorlar. Elektronik sigaranın içi temizlenmezse coil parçaları ve sıvı atıkları atomizer ve tankın iç kısmında birikerek daha fazla hastalığa sebebiyet verir. Buharlarken alınan verimi düşürür. Pamuk çubuk yerine kağıt havlu kullanılabilir temizlik için. Elektronik Buhar sitesinden ürünü satın alabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Spa Hizmeti Bursa

Spa Hizmeti Bursa

Ağız Ve Diş Sağlığı

Ağız Ve Diş Sağlığı

Burun Estetiği Ameliyatı Korkusu Nasıl Yenilebilir

Burun Estetiği Ameliyatı Korkusu Nasıl Yenilebilir

Sağlık Ajandasından Okuyucularına Güncel Haberler

Sağlık Ajandasından Okuyucularına Güncel Haberler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir